Gry Familijne

Shopping Cart

No products

0,00 zł Total

Check out

Manufacturers

  New Włościanie [PL] View larger

  Włościanie [PL]

  IUVI Games

  New

  Włościanie [PL]

  More details

  This product is no longer in stock

  110,00 zł

  Data sheet

  Stand alone gameYes
  Liczba osób od1
  Liczba osób do5
  Age10+
  Playing time60 minutes
  VersionPolish
  RulesPolish

  More info

  Jesteś założycielem średniowiecznej osady, powstającej w latach tuż po wielkiej zarazie. Śmiertelne żniwo zabrało tak wielu ludzi, że ci, którzy przetrwali, muszą zmierzyć się z niezliczonymi problemami. Wielu z tych, którzy pomagali zaspokajać podstawowe potrzeby wioski – zdobywać pożywienie, budować domy czy szyć ubrania – odeszło na zawsze. Rzemieślnikom brakuje surowców, kupcy stracili klientów, a wielu musiało porzucić ukochane gospodarstwa i warsztaty, by uciec przed zarazą. Na drogach roi się od uciekinierów-wędrowców, którzy pragną rozpocząć nowe życie. Przybywają do ciebie, licząc, że będą mogli osiedlić się i pracować na twojej ziemi. Twoje gospodarstwo rolne wydaje się idealnym zalążkiem nowej osady, która w przyszłości wykarmi wielu potrzebujących. Musisz jednak wykazać się mądrością i zdolnościami przewidywania i zdecydować, komu udzielisz schronienia, bo w tych trudnych czasach nikt nie narzeka na nadmiar jedzenia czy surowców. Wędrowcy posiadają cenne i nierzadko wyjątkowe umiejętności, ale w swojej pracy muszą polegać na przedstawicielach innych rzemiosł, którzy dostarczą im materiałów i narzędzi. Jeśli zdołasz zgromadzić osadników, którzy będą pracować na wspólny zysk, a także zadbasz o zapasy pożywienia i materiały do budowy nowych domów, twoja osada rozkwitnie.

  Włościanie, zaprojektowani i zilustrowani przez Haakona Gaardera, to piękna gra karciana oparta na mechanice „draftu” i tzw. „budowania stołu” za pomocą kart, dzięki którym gracze rozwijają swoją osadę. Jako założyciel średniowiecznej osady będziesz oferować schronienie i pracę w swojej rosnącej społeczności ludziom o najróżniejszym fachu. Jeśli zdołasz zwerbować właściwych pracowników i stworzysz zyskowne łańcuchy produkcji, dbając jednocześnie o dostępność pożywienia i możliwości rozbudowy, twoja osada rozkwitnie, a ty zostaniesz zwycięzcą!

  To pudełko zawiera pełną grę podstawową oraz 4 dodatki, których można używać oddzielnie lub dowolnie je łączyć. Gra zawiera także tryb jednoosobowy, w którym konkurujesz z potężną i porywczą hrabiną, starając się oprze jej złośliwym knowaniom.

  Gra podstawowa zawiera:
  30 kart Osadników Podstawowych
  100 kart Wędrownych Osadników
  5 kart Założycieli
  5 kart pomocy
  2 karty Targowiska
  1 kartę końca fazy dobierania
  26 kart trybu jednoosobowego
  1 znacznik pierwszego gracza
  5 kafli Ryneczku
  6 kafli przekładek
  156 żetonów monet
  Instrukcję

  Pakiet dodatków zawiera:
  12 kart Usprawnień
  9 kart Łotrów
  5 kart Świętych
  8 kart Spekulantów
  3 znaczniki Usprawnień
  4 kafle przekładek

  W pudełku znajdziecie także zestaw 17 kart oraz 1 kafel przekładki do gry „Mini włościanie".