Gry Strategiczne

Shopping Cart

No products

0,00 zł Total

Check out

Manufacturers

  Fief: France 1429 Expansions Pack [PL] View larger

  Fief: France 1429 Expansions Pack [PL]

  HOBBITY.eu

  New

  Fief: France 1429 Expansions Pack [PL]

  More details

  This product is no longer in stock

  152,00 zł

  Data sheet

  Stand alone gameNo - this is an expansion and it requires core game to play
  Number of players3-6
  Age12+
  Playing time120 minutes
  VersionPolish
  RulesPolish

  More info

  Walcz  o  to,  by  Twoja  rodzina  stała  się najpotężniejszym  rodem  średniowiecznej  Francji. W walce o wpływy wszystkie środki są dozwolone: intrygi,  negocjacje,  polityczne  małżeństwa,  zdrady i  wojny.  Zabiegaj  o  najbardziej  prestiżowe  tytuły  w królestwie: Króla, Królową i Papieża oraz związane  z nimi przywileje!-

  Fief: Dodatki Tematyczne to zestaw aż pięciu dodatków, które pozwalają rozbudować podstawową wersje gry o  nowe,  niespotykane  dotąd  wrażenia  i możliwości. Ten zestaw dodatków wprowadza nowe jednostki, specjalnych doradców, a także wyjątkowe karty atrybutów.   

  Krucjaty wprowadzają możliwość uczestniczenia w wyprawach krzyżowych, która pozwoli na zdobycie dodatkowych tytułów takich jak: Król Jerozolimy; nowe jednostki dostępne dla graczy oraz potężną armię Saladyna, która bronić będzie Ziemię Świętą przed mieszkańcami Europy.

  Dodatek Templariusze doda do rozgrywki: nowe żetony wojska - elitarną konnicę Templariuszy; pozwoli awansować dowolnych niezamężnych mężczyzn bez tytułów kościelnych na zakonników, którzy dysponują możliwością wznoszenia komandorii i nigdy nie walczą przeciwko sobie w bitwach. Komandoria jest nowym typem budynku, który poprawi administrację w księstwie, zwiększając dochody z wioski, w której została wzniesiona oraz wspomagając Seniorów w walce z zarazami. Dodatkowo jeden z Seniorów będzie mógł zostać obwołany Wielkim Mistrzem Zakonu Templariuszy.

  Krzyżacy podobnie jak poprzedni omawiany dodatek, doda do rozgrywki nowe żetony wojska - elitarną konnicę Krzyżaków; pozwoli na tych samych zasadach awansować Seniora na zakonnika, który będzie mógł wznosić zamki krzyżackie, lecz nigdy nie wyda bitwy innemu członkowi swojego zakonu. Owe zamki połączone są ze sobą siecią podziemnych tuneli, pozwalające na przemieszczanie się między nimi zakonnikom razem z armiami, które prowadzą. Krzyżacy również mogą wybrać spośród swojego zacnego grona Wielkiego Mistrza.

  Taktyka poprawi doznania związane z bitwami. Wprowadza cztery nowe typy jednostek; dodatkową fazę bitwy - atak specjalny, kiedy łucznicy mogą dziesiątkować oddziały wroga zanim szarża dosięgnie jego szeregi oraz groźną bombardę.

  Polityka dodaje każdemu Seniorowi cechę, która znacząco wpływa na strategię działań dyplomatycznych, ponieważ mogą one być zarówno pozytywne, jak i negatywne. Może się okazać, że potomek wielkiego władcy, ciągle znajdujący się w jego cieniu będzie ambitny, ale może też okazać się tchórzliwy. Wielkie rody rycerskie zostaną wsparte pomocą cennych doradców, którzy znacząco wpłyną na strategie obierane przez graczy.

  Wszystkie wprowadzone dodatki pozwolą Wam lepiej wczuć się w prezentowane realia Średniowiecza, zwiększą aspekt strategiczny i taktyczny prowadzonych rozgrywek. Dodatki wymagają wersji podstawowej gry.

  Zawartość:
  - 18 żetonów Łuczników
  - 18 żetonów Bombard
  - 5 żetonów Najemników
  - 7 żetonów Straży Królewskiej
  - 1 plansza Zamorza
  - 1 żeton Wezwanie do Krucjaty
  - 12 żetonów Celów Zamorskich
  - 5 żetonów Tytułów Państw Zamorza
  - 1 żeton Saladyna
  - 4 żetony Rycerzy Saraceńskich
  - 20 żetonów Wojowników Saraceńskich
  - 5 żetonów Renegatów
  - 12 żetonów Krzyżowców
  - 6 żetonów Hierarchii
  - 1 żeton Wielkiego Mistrza Zakonu Krzyżackiego
  - 4 żetony Seniorów Krzyżaków
  - 24 żetony Rycerzy Krzyżackich
  - 5 żetonów Fortyfikacji Krzyżackich
  - 1 żeton Wielkiego Mistrza Zakonu Templariuszy
  - 4 żetony Seniorów Templariuszy
  - 1 Królewski Edykt
  - 4 żetony Rycerzy Templariuszy
  - 5 żetonów Komandorii
  - 6 żetonów Doradców
  - 21 kart Atrybutów Szlachty

  Related products