Gry Strategiczne

Shopping Cart

No products

0,00 zł Total

Check out

Manufacturers

  Tapestry [PL] View larger

  Tapestry [PL]

  Stonemaier Games

  New

  Tapestry [PL]

  More details

  1 Item

  325,00 zł

  Data sheet

  Stand alone gameYes
  Number of players1-5
  Age12+
  Playing time120 minutes
  VersionPolish
  RulesPolish

  More info

  Stwórz cywilizację, która zapisze się na kartach historii!

  Opowieść intrygująca i pełna rozmachu, jak świat, w którym się rozgrywa - wschodząca cywilizacja wchodząca na krętą ścieżkę rozwoju, aby zapisać się na kartach historii jako najpotężniejsze imperium w dziejach planety, a nawet kosmosu.

  Kulturowo-technologiczna rywalizacja między poszczególnymi graczami, długofalowe następstwa niezwykle trafnych bądź całkowicie chybionych posunięć, a także wiele współzależności między zagospodarowaniem przestrzennym waszego państwa i jego stolicy a surowcami, profitami i bonusami, które w zamian otrzymacie. Nie zapomnijmy o zawieraniu mniej lub bardziej formalnych paktów o nieagresji z przeciwnikami - oto, co was czeka, gdy zasiądziecie do Tapestry.

  Tapestry to gra o wielu strategicznych możliwościach cywilizacyjnego rozwoju. Na czterech torach postępu - nauki, technologii, eksploracji i wojska - dacie popis zdolności zrównoważonej bądź wyspecjalizowanej ekspansji, rządzonej niezmiennie przez nieubłagany rachunek zysków i strat. Podejmujcie rozważne decyzje, gdyż obranie poszczególnej ścieżki rozwoju zamyka wam drzwi do pewnej puli korzyści, która mogłaby być przydatna przy kolejnym skoku o szczebel wyżej na drabinie cywilizacyjnej modernizacji.

  Gdy uznacie, że czas zebrać owoce waszych wysiłków, wykonacie szereg akcji przychodu, które wprowadzą wasze państwo w nową epokę, abyście mogli dalej podbijać, rozwijać się, rządzić i dzielić. Wiekopomne chwile, przełomowe momenty, doniosłe wydarzenia oraz punkty zwrotne historii waszej cywilizacji uwiecznicie na tytułowych arrasach, które nie tylko dodadzą wam skrzydeł do kontynuacji progresu, ale również wyposażą w szereg wymiernych korzyści, które będziecie mogli spożytkować w dalszej części rozgrywki.

  Powiadają co prawda, że nie szata zdobi człowieka, ale za to sala ozdobiona arrasami warta jest więcej niż skarbiec po brzegi wypełniony złotem!

  Zawartość pudełka:
  - 16 asymetrycznych mat cywilizacji
  - 18 unikalnych, pomalowanych figurek wielkich budowli
  - 43 unikalne karty arrasów oraz 7 kart pułapek
  - 33 unikalne karty technologii
  - 3 specjalne kości
  - 50 figurek posterunków
  - 100 figurek budynków przychodu
  - 1 plansza gry (dwustronna)
  - 6 unikalnych mat stolic
  - 48 kafelków terytoriów
  - 15 kafelków kosmosu
  - 5 mat przychodu
  - 20 specjalnych znaczników zasobów
  - 65 znaczników graczy (kostki)
  - 1 instrukcja
  - 2 arkusze referencyjne
  - 6 kart referencyjnych
  - 28 kart Automy (tryb solo)
  - 1 mata Automy
  - 1 instrukcja Automy