Gry Familijne

Koszyk

Brak produktów

0,00 zł Razem

Realizuj zamówienie

Producenci

  Daj Namiar [PL]

  Rebel

  Nowy

  2 sztuk/i na stanie

  44,00 zł

  Dodaj do listy życzeń

  Karta katalogowa

  Wersja grySamodzielna gra
  Liczba osób od2
  Liczba osób do6
  WiekOd 7 lat
  Czas gry15 minut
  WydaniePolskie
  InstrukcjaPolska

  Opis produktu

  Polskie wydanie Cross Clues

  Co łączy niedźwiedzia z lekarzem?

  Daj namiar to kooperacyjna gra skojarzeniowa, w której będziemy szukali połączeń między wylosowanymi parami wyrazów. Rozgrywka opiera się o siatkę przecinających się ze sobą słów. Każdy uczestnik po kolei dobiera kartę współrzędnych, a następnie stara się podać pozostałym hasło, które połączy wskazane przez nią słowa. Celem gry jest odgadnięcie jak największej liczby par wyrazów w określonym przez klepsydrę czasie.

  Na czym to polega?
  - Na samym początku wykładamy na stół płytki współrzędnych, a pod nie wsuwamy wylosowane słowa, tak, by utworzyły siatkę - to będzie nasz obszar gry.
  - Przechylamy klepsydrę, by zaczęła odmierzać czas!
  - Każdy gracz bierze po 1 karcie współrzędnych ze stosu, nie pokazując jej pozostałym. Na kartach znajdują się współrzędne, wskazujące miejsce, w których łączą się hasła.
  - Zadaniem każdego uczestnika jest podanie podpowiedzi składającej się z 1 słowa, które powiąże hasła wskazane przez kartę współrzędnych. Gdy któryś wymyśli hasło - podaje je pozostałym.
  - Reszta drużyny wymienia się pomysłami i wspólnie decyduje, o które hasła może chodzić. Po odgadnięciu gracz, który podawał podpowiedź, dobiera nową kartę współrzędnych.
  - W ten sposób rozgrywka toczy się do czasu, gdy wyczerpie się stos kart współrzędnych lub skończy się czas.

  Dlaczego pokochasz tę grę?
  - Dzięki dużej liczbie zmiennych elementów każda rozgrywka w Daj namiar jest zupełnie inna i wymaga zmiany toku myślenia.
  - Odmierzany przez klepsydrę upływ czasu dodatkowo podnosi poprzeczkę i sprawia, że gra jest jeszcze bardziej emocjonująca!
  - W zależności od stopnia zaawansowania graczy możemy modyfikować poziom trudności rozkładając na stole kwadrat 3x3, 4x4 lub 5x5, a także zmieniając czas gry z 10 minut na 5.
  - Gra zapakowana jest w poręczne pudełko, do rozgrywki potrzebujemy wyłącznie kawałka płaskiej powierzchni, a zasady tłumaczy się w minutę, co czyni z niej niezwykle uniwersalną propozycję dla młodszych i starszych, do zabawy w domu, w trasie i w plenerze.

  Zawartość pudełka:
  - 10 płytek współrzędnych
  - 25 kart współrzędnych
  - 50 kart haseł
  - klepsydra
  - instrukcja