Gry Strategiczne

Koszyk

Brak produktów

0,00 zł Razem

Realizuj zamówienie

Producenci

  Glen More II: Kroniki [PL]

  Rebel

  Nowy

  1 sztuka na stanie

  270,00 zł

  Dodaj do listy życzeń

  Karta katalogowa

  Wersja grySamodzielna gra
  Liczba osób od2
  Liczba osób do4
  WiekOd 12 lat
  Czas gry120 minut
  WydaniePolskie
  InstrukcjaPolska

  Opis produktu

  Polskie wydanie Glen More II: Chronicles

  Czy Twój klan zapisze się na kartach historii Szkocji?

  W grze Glen More II: Kroniki uczestnicy wcielają się w naczelników szkockich klanów, które od wczesnego średniowiecza aż po wiek XIX starają się poszerzać swoje terytoria i zwiększać bogactwo. Aby odnieść sukces, trzeba podejmować właściwie decyzje w odpowiednim czasie – uprawiać jęczmień do produkcji whisky, sprzedawać towary, nawiązywać przyjazne relacje z klanami zamieszkującymi szkockie wyżyny lub zdobywać kontrolę nad strategicznymi miejscami, takimi jak jeziora czy zamki.

  Na czym to polega?
  Rozgrywka w Glen More polega na dobieraniu kafli terytoriów, z których budujemy własne posiadłości. Kluczowe jest nie tylko działanie poszczególnych elementów terenu, ale również to, gdzie je umieścimy, ponieważ dołożenie kafelka do włości aktywuje zdolności wszystkich fragmentów, które z nim sąsiadują. W ten sposób z każdym kolejnym ruchem staramy się zebrać jak najwięcej bonusów

  W przeciwieństwie do wielu planszówek, w Glen More II: Kroniki nie ma stałej kolejności graczy. W każdej turze aktywnym graczem jest ten, którego pionek zajmuje ostatnią pozycję na torze kafelków. Dzięki temu za każdym razem musimy wybierać, czy lepiej wykonać więcej akcji, pozwalając przeciwnikom na wybranie najlepszych kafelków, czy zdecydować się na jeden, spektakularny i bardzo opłacalny ruch.
  Pokonaj swoich przeciwników i udowodnij, że Twój klan jest najlepszy!

  Dlaczego pokochasz tę grę?
  - To rozbudowana, strategiczna planszówka, która, choć opiera się na prostych zasadach, oferuje nam wiele możliwości do wypróbowania. Każda partia to zupełnie inne okazje i wyzwania.
  - Gra stanowi rozbudowaną wersję klasycznej już planszówki Glen More. Rozgrywka została rozszerzona o dodatkowe kafle postaci oraz związaną z nimi planszę klanów, których przychylność może nam pomóc na drodze do zwycięstwa.
  - Dodanych zostało również 8 pełnych rozszerzeń (tytułowe Kroniki, które znajdziemy zamknięte w mini pudełkach), a wśród nich dodatek zaprojektowany przez Klausa-Jürgena Wrede (autora Carcassone). Dzięki nim możemy dowolnie rozbudowywać naszą grę, wprowadzając nowe strategie do wypróbowania.

  Zawartość pudełka:
  - instrukcja
  - 2 plansze
  - 40 pionków
  - 250 kartonowych żetonów
  - 90 drewnianych towarów
  - kość
  - 8 kronik
  - 25 beczek whisky
  - 4 kafelki startowe
  - 2 kafelki rzek neutralnych
  - 4 łodzie
  - nakładka na rynek
  - góra
  - 102 kafelki
  - 83 karty