Gry Familijne

Koszyk

Brak produktów

0,00 zł Razem

Realizuj zamówienie

Producenci

  Carcassonne - Wersja Podstawowa [PL] Powiększ

  Carcassonne - Wersja Podstawowa [PL]

  Bard

  Nowy

  Carcassonne - Wersja Podstawowa [PL]

  Więcej szczegółów

  15 sztuk/i na stanie

  90,00 zł

  Dodaj do listy życzeń

  Karta katalogowa

  Wersja grySamodzielna gra
  Liczba graczy2-5
  WiekOd 8 lat
  Czas gry45 minut
  WydaniePolskie
  InstrukcjaPolska

  Opis produktu

  Usiądź z przyjaciółmi przy stole i wspólnie zacznijcie budować z niewielkich żetonów łąki, twierdze, całe miasta i drogi, rywalizując między sobą o przejęcie kontroli nad co bardziej atrakcyjnymi lokacjami. Sprytne zagranie może pozbawić rywala możliwości ukończenia ogromnego miasta lub pozwoli Ci przejąć kontrolę nad wielką łąką.

  Carcassonne zawsze sprawiało imponujące wrażenie przyciągając turystów. Targi, domy oraz ulice uczyniły wspaniałą atrakcję dla przybyłych turystów. Teraz ty masz szansę zbudować własne Carcassonne!!! Gracze budują mury, wieże, zakładają targi i przydzielają poddanych w standardowy sposób.

  Na czym to polega?
  Gracze wyciągają losowe elementy planszy i kładą na stole, układając przy sobie tak, aby stworzyć nowe zamki, rzeki, łąki. Gdy stworzysz nowy obiekt, możesz przejąć nad nim kontrolę. Im więcej żetonów znajduje się na stole, tym obiekty robią się większe, ogromne nawet, czasem się łączą.

  W chwili gdy dany obiekt zostaje ukończony - jak miasto lub droga - osoba kontrolująca go otrzymuje punkty, a znacznik kontroli wraca do gracza.

  Należy jednak uważać, by nagle nie odkryć, że wszystkie nasze znaczniki kontroli zostały rozstawione na planszy w nieukończonych obiektach! W takiej sytuacji nie mamy możliwości zdobywania kolejnych punktów!

  Celem gry jest zebranie jak największej liczby punktów na koniec gry, gdy skończą się żetony, które można układać na stole.

  Dlaczego MUSISZ to mieć? ;-)
  - Carcassonne to jedna z prawdziwych gier familijnych - prawdziwych, czyli takich, przy których nie nudzą się dzieci, rodzice i dziadkowie, taka, z którą każde pokolenie sobie poradzi i, co najważniejsze, która spodoba się praktycznie każdemu.
  - Ta gra to idealny sposób na spędzenie czasu z rodziną! Urodziny cioci, obiad świąteczny... zaczyna wiać nudą albo chcesz zrobić coś naprawdę fajnego z rodziną?! Zagrajcie w Carcassonne!
  - Carcassonne to świetna gra na przełamanie pierwszych lodów w nieznajomym otoczeniu. Jak każda dobra i prosta planszówka potrafi znaleźć wspólny mianownik dla każdej grupy ludzi :)
  - Jako jedna z nielicznych planszówek jest świetna na 2 osoby. Spokojna, pozbawiona wrogości rywalizują przypadnie do gustu każdej parze. Dzięki temu Carcassonne jest doskonałą grą na prezent!
  - Gra otrzymała w Niemczech nagrodę Gra Roku 2004!
  - Gra wykonana jest z najwyższą starannością. Żetony są bardzo grube i sztywne (chyba najlepsze spośród gier, jakie widzieliśmy), bardzo dobrze wykonane. Drewniane, różnokolorowe pionki również są wysokiej jakości. Wszystko to sprawia, że rozgrywka jest bardzo przyjemna i całość jest idealna jako prezent.

  Nagrody zebrane przez grę:
  - Złoty Medal Targów Games&Toys - Łódź 2011
  - Zwycięzca Gra Roku 2001 (Niemcy )
  - Zwycięzca Deutscher SpielePreis 2001 (Niemcy)
  - Finalista Najlepsza Gra Rodzinna według Games Magazine 2002

  Zawartość pudełka:
  - instrukcja
  - 72 żetony
  - 1 tor punktacji
  - 45 pionków w 5 kolorach
  - mini rozszerzenie Opat
  - mini rozszerzenie Rzeka

  Powiązane produkty