Gry Planszowe

Koszyk

Brak produktów

0,00 zł Razem

Realizuj zamówienie

Producenci

  Colt Express + Mata [PL] Powiększ

  Colt Express + Mata [PL]

  Rebel

  Nowy

  Colt Express + Mata [PL]

  Więcej szczegółów

  1 sztuka na stanie

  105,00 zł

  Dodaj do listy życzeń

  Opis produktu

  Zabawna i ekscytująca gra w napad na pociąg!

  Czy bandytom uda się zachować zimną krew i uniknąć świstających dookoła kul? Czy zdołają wykraść pieniądze przeznaczone na wypłaty dla pracowników Kompanii Węglowej Nice Valley? Czy przechytrzą dzielnego szeryfa, Samuela Forda? Bądź tym, który na koniec gry zostanie najbogatszym członkiem gangu.

  W grze Colt Express wcielasz się w rolę bandyty próbującego obrabować pociąg... przypadkiem w tym samym czasie co inni bandyci. Twoim celem jest zebranie jak największych bogactw, zanim zgarną je inni. Rozgrywka trwa 5 Rund. Każda Runda składa się z 2 faz:

  - Faza 1: Planowanie! Każdy z graczy zagrywa od 2 do 5 kart na jeden stos, rewersem do góry lub na dół, w zależności od rundy. Gracz zamiast zagrania karty może dociągnąć 3 karty z swojej talii.
  - Faza 2: Napad! Karty są rozgrywane w kolejności ich położenia, z groźbą niepowodzenia w realizacji planów. Nie zawsze uda się przewidzieć ruchy przeciwników i zapamiętać co samemu się uknuło...!

  Rozgrywka się toczy na trójwymiarowym modelu pociągu, na którym bandyci mogą przemieszczać się między wagonami, biegać po dachach, bić się z innymi bandytami, strzelać do nich, rabować pasażerów lub przemieszczać szeryfa. Pociąg ma tyle wagonów ile jest osób grających, każdy wagon jest pełen pasażerów, a Ci mają przy sobie klejnoty, walizki i torby z cenną zawartością.

  W trakcie rozgrywki wydarzenia w jej trakcie będą determinowane przez karty rund, które wskażą ile kart akcji zostanie zagranych. Dodatkowo zawierają także ikony wydarzeń specjalnych, na których widać czy będziemy jechać przez tunele (wtedy zagrywamy kartę jako zakrytą, co może wprowadzić jeszcze więcej zamieszania), czy pociąg przyspiesza, czy hamuje (postacie na dachu przesuwamy do tyłu, lub do przodu), może wskazywać, że zbuntują się pasażerowie rozpoczynając bójkę z bandytami, albo szeryf zacznie strzelać do postaci znajdujących się na dachu, itp.

  Gra kończy się po 5 Rundach, następnie każdy gracz sumuje wartość żetonów Łupu zebranych na swojej karcie Postaci oraz zostaje przydzielona nagroda dla Najlepszego Rewolwerowca. Przypada ona temu graczowi lub graczom, którzy wystrzelili najwięcej pocisków w trakcie gry.

  Grę wygrywa najbogatszy z bandytów, a w przypadku remisu ten najmniej poturbowany.

  Wsiadaj na swojego mustanga, dogoń pociąg i wskocz na dach, a pieniądze i sława (niekoniecznie ta dobra) będą na wyciągnięcie ręki!

  Liczba graczy: 2-6 osób
  Wiek: od 10 lat
  Czas gry: 40-60 minut

  Producent: Rebel
  Pasujące protektory: Standard CCG

  Wydanie: polskie
  Instrukcja: polska

  UWAGA! Gratis: Do gry dołączamy matę ułatwiającą rozgrywkę!!!

  Zawartość zestawu:
  - 132 karty
  - 26 żetonów
  - 10 elementów terenu
  - 6 wagonów (do złożenia)
  - 6 pionków bandytów
  - pionek szeryfa
  - lokomotywa (do złożenia)
  - instrukcja

  Powiązane produkty