Gry Strategiczne

Koszyk

Brak produktów

0,00 zł Razem

Realizuj zamówienie

Producenci

  Rising Sun [ENG] Powiększ

  Rising Sun [ENG]

  Cool Mini or Not

  Nowy

  Rising Sun [ENG]

  Więcej szczegółów

  Produkt obecnie niedostępny

  343,00 zł

  Dodaj do listy życzeń

  Karta katalogowa

  Wersja grySamodzielna gra
  Liczba graczy3-5
  WiekOd 14 lat
  Czas gry120 minut
  WydanieAngielskie
  InstrukcjaAngielska

  Opis produktu

  Powrót mitycznych japońskich stworów

  Kami, zapomniane, lecz potężne istoty, powracają z zaświatów, rozczarowane biegiem spraw w Imperium pod rządami obecnego szoguna. Z początkiem wiosny Wielkiego Nowego Roku, Kami zebrały swoje poświęcone klany, a przed nimi tylko jeden cel: odzyskać ziemie Japonii i przywrócić na nich szlachetne duchowe obyczaje. Każdy klan jest jednak związany własną dumną tradycją i ma własną wizję tego wielkiego powrotu, więc w ośmiu prowincjach toczyć się będzie dyplomatyczna wojna o wpływy.

  Choć zdrad nie da się uniknąć, a szacunek innych przypływa i odpływa, wciąż trzeba wykuwać nowe sojusze. Politykę prowadzić się będzie za pomocą politycznych rozkazów, a w każdej spośród toczonych niszczycielskich wojen zwyciężyć można dzięki wybitnym zdolnościom i sprytnym negocjacjom. Zaś z nadejściem zimy tylko jeden klan może zatryumfować.

  Ty, zacny szogunie, poprowadzisz do zwycięstwa jeden z tych wielkich klanów. Czy siła Twego honoru, cnót i ducha, jak również opanowanie stali wystarczą do spełnienia tej dawnej obietnicy?

  Rising Sun to gra planszowa dla 3 do 5 graczy, której akcja rozgrywa się w legendarnej feudalnej Japonii. Każdy z rywalizujących graczy prowadzi swój klan do zwycięstwa poprzez zdobywanie punktów zwycięstwa na przestrzeni kilku pór roku.

  Gracze będą tworzyć i zrywać sojusze, podejmować działania polityczne, wielbić bóstwa, adaptować swoje klany do zmieniającej się sytuacji i rozmieszczać swoje figurki na mapie Japonii. Punkty zwycięstwa zdobyć można na kilka sposobów - od wygrywania bitew, poprzez opieranie się na kluczowych prowincjach, aż do wykorzystywania cnót zgromadzonych przez twój klan.

  Gdy nastanie zima, a w krainie przykrytej warstwą białego puchu zapada spokój, pod skrzydłami wielkich Kami na tron wstępuje nowy Cesarz - gracz z największą liczbą punktów zwycięstwa obejmuje rządy nad Krajem Wschodzącego Słońca!

  Rising Sun to kolejna strategiczna gra autorstwa Erica Langa, twórcy hitów takich jak Blood Rage, The Godfather: Imperium Corleone, czy Chaos w Starym Świecie. Pozycja ta zachwyci wszystkich miłośników bardziej zaawansowanych i skomplikowanych rozgrywek, a konieczność negocjacji sprawi, że każda partia będzie całkowicie nowym i niepowtarzalnym doświadczeniem.

  Wspaniałe figurki, przepiękne ilustracje Adriana Smitha i rewelacyjne reguły stworzone przez weterana branży, w połączeniu z niesamowitym klimatem pełnym mitycznych demonów i bóstw sprawiają, że Rising Sun był niezwykle wyczekiwany przed swoją premierą.

  Zawartość pudełka:
  - 5 zasłonek klanów
  - plansza
  - 7 kafli świątyń
  - 10 kafli rozkazów politycznych
  - 21 podstawowych kart pór roku
  - 5 kafli polityki/wojny
  - 24 żetony wojen w prowincjach
  - 15 kart pór roku z zestawu herbacianego
  - 15 kart pór roku z zestawu jeźdźca
  - 15 kart pór roku z zestawu Torii
  - 5 żetonów sojuszu
  - 20 żetonów warowni
  - 30 żetonów roninów
  - 8 żetonów kolejności wojny
  - 65 plastikowanych monet
  - 10 znaczników klanów
  - 10 figurek klanu Bonsai
  - 10 figurek klanu Koi
  - 10 figurek klanu Ważki
  - 10 figurek klanu Lotosu
  - 10 figurek klanu Żółwia
  - 8 figurek potworów
  - 5 wielkich podstawek dla potworów
  - 15 białych podstawek Shinto
  - 5 czarnych podstawek Daimyo
  - 15 dużych podstawek dla potworów
  - instrukcja