Gry Strategiczne

Koszyk

Brak produktów

0,00 zł Razem

Realizuj zamówienie

Producenci

  Projekt Manhattan [PL] Powiększ

  Projekt Manhattan [PL]

  Czacha Games

  Nowy

  Projekt Manhattan [PL]

  Więcej szczegółów

  Produkt obecnie niedostępny

  94,00 zł

  Dodaj do listy życzeń

  Karta katalogowa

  Wersja grySamodzielna gra
  Liczba graczy2-5
  WiekOd 13 lat
  Czas gry120 minut
  WydaniePolskie
  InstrukcjaPolska

  Opis produktu

  Śmiertelny wyścig nuklearny

  Przez głośnik ktoś powiedział: "Żołnierze, witajcie w krainie gigantycznych grzybów. Będziecie bliżej wybuchu bomby atomowej niż ktokolwiek od czasów Hiroshimy". Potem kazali nam przyklęknąć, zasłonić oczy przedramieniem i mocno zacisnąć powieki.

  Zakazano spoglądać w stronę wybuchu. Po końcu odliczania usłyszeliśmy trzask, potem gorąco na szyi. Najbardziej szokujące było to, że przez zamknięte powieki było widać dwie kości przedramienia w ostrym czerwonym świetle. Fala uderzeniowa rzuciła mnie na drugą stronę okopu. W życiu się tak nie bałem.
  - John Saffer - żołnierz Marines, Manhattan News, 13 sierpień

  Rozpoczęła się globalna walka o władzę. Który kraj obejmie prowadzenie i staanie się dominującym na świecie supermocarstwem?

  W grze Projekt Manhattan każdy gracz wciela się w rolę przywódcy jednego z supermocarstw posiadających potencjał atomowy, w śmiertelnym wyścigu budowania coraz większych i skuteczniejszych bomb.

  Gracz musi odpowiednio rozdzielać pracę swoim robotnikom: budowanie bomb, tworzenie infrastruktury, poszerzanie siły militarnej czy wysyłanie szpiegów, aby kradli informacje przeciwnikom.

  Projekt Manhattan to gra, która nie opiera się na szczęściu. Gracze nie zrzucają na siebie atomówek, jednak mogą bombardować infrastrukturę przeciwników, co w delikatny sposób dodaje negatywnej interakcji. Gra oferuje pewien wariant mechaniki worker-placement.

  Nie ma tu rund, a robotnicy są zdejmowani, gdy gracz sobie tego zażyczy, bądź jest do tego zmuszony. Szpiegowanie pozwala na blokowanie działań przeciwnika, wykradanie technologii i sabotaż.

  Zawartość pudełka:
  - plansza
  - 50 kart budynków
  - 30 kart bomb
  - 48 monet
  - 5 znaczników myśliwców
  - 5 znaczników bombowców
  - 5 plansz graczy
  - 5 znaczników prób implozji
  - 15 dysków graczy
  - 10 znaczników załadowanej bomby
  - 16 znaczników uszkodzeń
  - 40 znaczników koncentratu
  - 72 pracowników